Cilt Tonuna Göre Hangi Renkleri Tercih Etmelisin ?


Kombin yaparken cilt renginize uygun renk seçimleri yapmadığınızda olduğunuzdan daha soluk veya daha sert görünebilirsiniz. Bu konuda sizlere yardımcı olmak istedik ve cilt renginize göre tercih etmeniz gereken doğru renkleri aşağıdaki yazımızda bir araya getirdik.

Eğer beyaz ve açık ten rengine sahipseniz,

Çekmecenizde kahverengi, bordo, gri ve lacivert gibi koyu renkli şalları muhakkak bulundurmalısınız. Ten renginizi soluk gösterecek açık renk tonlarından uzak durmalısınız. Cilt renginize zıt renkleri de tercih ederek güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Eğer buğday ten rengine sahipseniz,

Buğday tenli kişiler parlak ve koyu renk tonlarını tercih etmeliler. Cilt renginize yakın olan tonlarda sizi olduğunuzdan daha canlı ve güzel gösterecektir. Örneğin sarı ve yeşilin tonlarını tercih edebilirsiniz.

Eğer koyu ten rengine sahipseniz,

Koyu ten rengine sahip olan kişilere en çok yakışan renk beyazdır. Açık ve soft renkler sizin cilt renginizi daha güzel gösterecektir. Örnek verecek olursak; mor, pembe, şeftali vb. renkleri tercih edebilirsiniz. Ten renginizin koyu olmasından dolayı, kahverengi gibi koyu renklerden uzak durmanızı öneririz.


Yorum Yap

Yorum Yapmak için Lütfen Giriş Yapın veya Üye Olun